Działalność gospodarczą rozpoczęliśmy w roku 1996, podejmując produkcję poduszki korekcyjnej typ Butterfly - z wkładami magnetycznymi, opartej na działaniu stałego pola magnetycznego i ciekawym "motylim" kształcie tworzącym wygodne zagłębienie dla szyi i "niszę" dla opadającej do tyłu głowy. Ten kształt, mechanika działania oraz lecznicza moc magnesów sprawiły, że poduszka odniosła sukces! Okazała się "przełomowo" skuteczna w walce z dyskopatiami kręgosłupa szyjnego i w profilaktyce tych schorzeń, zdobywając uznanie odbiorców oraz wiele zaszczytnych nagród i wyróżnień na Targach branżowych; medyczno - rehabilitacyjnych. W roku 2007 "Złote Logo Międzynarodowych Targów "Rehabilitacja Polska"".

        Kierując się wysoką efektywnością terapii biomagnetycznej w łagodzeniu bólów kręgosłupa i stawów oraz regeneracji ogólnej organizmu, obserwując również nurty światowe "SPA WELLNESS" i zapotrzebowanie odbiorców na "Naturę" - zdecydowaliśmy się rozwijać ten asortyment w naszej produkcji, z uwzględnieniem, we wszystkich wyrobach, istotnych w rehabilitacji funkcji: stabilizacyjnych, korekcyjnych i kompresyjnych - wspomagających procesy leczenia układu kostno-stawowego.


        Produkowane wyroby posiadają status wyrobów medycznych klasy I - stosowne atesty i certyfikacje oraz potwierdzone medycznie działanie rehabilitacyjne, umożliwiające wprowadzenie ich do obrotu medycznego.
        Wytwarzanie w/w asortymentu oparliśmy na naturalnej, rękodzielniczej technologii "super-eko" bazując na wielowiekowych tradycjach, w zakresie wykorzystania magnesów naturalnych /stałych/ do usuwania głębokiego bólu mięśni i stawów oraz do leczenia i profilaktyki wielu chorób, zwłaszcza tzw. cywilizacyjnych: astmy, alergii, osteoporozy, bólów kręgosłupa, nadciśnienia, stresu /Materac Magnetyczny FORTE/
        Rozbudowaliśmy ich funkcje o kompleksowe działanie rehabilitacyjne, potwierdzone w badaniach ambulatoryjno - klinicznych. Proponujemy wyroby korekcyjne, kompresyjne i przeciwodleżynowe o działaniu magnetycznym - biostymulacyjnym, poprawiające krążenie i znoszące ból oraz o działaniu stabilizującym, zabezpieczającym, zmienione chorobowo stawy kręgosłupa i kończyn. Jest to "potrójny" - przyśpieszony efekt rehabilitacyjny: stabilizacji, biostymulacji i akupresury magnetycznej!

        Nasza sprawdzona już dewiza i sposób na ból, to akupresura magnetyczna - polegająca na penetracji punktowej chorych miejsc na ciele przez małe, wypukłe magnesy, przekazujące energię biologiczną naszemu ciału. Duża liczba małych magnesów ferroceramicznych, naszytych ręcznie - o równomiernym rozkładzie gradientów, znakomicie spełnia te kryteria! Selektywny dobór materiałów pokryciowych; 100%-towa wełna, jedwabny "polar" - o przewiewności powietrza bliskiej 90% - zapewniają stały dopływ tlenu. Biologiczna zaś siła; ferromagnesów, w kontakcie z ciałem - wyzwala procesy bioregulacji energetycznej w organizmie - zbudowanym w 90 % z wody i biopierwiastków: tlenu, żelaza, cynku, azotu, itp. - ściśle wg tablicy Mendelejewa.
        Energia ta wynika z mocy i masy użytych magnesów (wartości indukcji magnetycznej) i oscyluje, w wyrobach firmy od 900-1200 Gausów, w polaryzacji ujemnej - "N"-negativ.
        Ogólnie wiadomo, że w procesie leczenia i gojenia najważniejsze czynniki, to energia i tlen! Nasze wyroby "wyzwalają" te czynniki w 100%, w przeciwieństwie do opasek magnetycznych, wykonanych z "neopreno" - materiału blokującego dopływ powietrza! Uciskowa, stabilizująca formuła opasek magnetycznych Butterfly - zabezpiecza chore stawy przed dalszymi uszkodzeniami, oraz łagodzi i eliminuje ból.
        Zastosowanie powyższych reżimów techniczno - technologicznych, stanowi duże utrudnienie w produkcji; jesteśmy pionierami w tej dziedzinie. Ma to jednak swoje, wyjątkowo skuteczne przełożenie na efekty lecznicze i przyśpieszenie procesu rehabilitacji!

        W 13-letniej historii firmy nie zanotowano ani jednego przypadku nieskuteczności naszych wyrobów ani też jakiegokolwiek incydentu medycznego! Są one bezpieczne, skuteczne; z identyfikującą nas godnie marką ''motyla" w tle! /logo firmy!/
Wyroby posiadają znak CE i Deklarację Zgodności z Dyrektywą 93/42 EWG.


Świadectwa Zgodności z Dyrektywą 93/42 EWG

WPIS REJESTRACYJNY W U.R.P.L.W.M I P.B / W-WA
OPINIA COTM, OPINIE MEDYCZNE; KLINICZNE I AMB.

STATUS: WYROBY MEDYCZNE KLASY I

ATESTOWANE SPRAWDZONE REKOMENDOWANE

deklaracje zgodności

Uzyskane opinie medyczne (kliniczne i ambulatoryjne) dotyczące wyrobów medycznych klasy I - do bioterapii magnesami stałymi
- firmy "Butterfly - Biomagnetic - Białystok (lata 1996 - 2006)

1.  Opinia prof. dr hab. n. med. Janusza Badurskiego - Ordynatora Oddziału
     Reumatologicznego, Szpital Wojewódzki w Białymstoku.
2.  Opinia dr n. med. Mieczysława Kowalskiego - Ordynatora Oddziału Rehabilitacyjnego
     "STOCER" w Konstancinie.
3.  Opinia prof. dr n. med. Aleksandra Sieronia - Śląska Akademia Medyczna,
     Ordynator Oddziału Reumatologicznego, Szpital Kliniczny - Bytom.
4.  Opinia doc. dr hab. n. med. Szymona Kubiaka - Uzdrowiska Lecznicze i Sanatoryjne,
     Inowrocłw.
5.  Dwie opinie dr n. med. Eugeniusza Gawlaka - Zakład Rehabilitacji Leczniczej,
     Uzdrowisko Inowrocław.
6.  Opinia prof. dr hab. n. med. Wandy Stryły - Kierownika Katedry i Kliniki Rehabilitacji
     Akademii Medycznej w Poznaniu.
7.  Ocena specj. rehabilit. ruchowej mgr Anieli Linkulskiej - Oddział Rehabilitacji,
     Szpital na Zaspie w Gdańsku.
8.  OPINIA Centralnego Ośrodka Techniki Medycznej w Warszawie,
     wydana w oparciu o w/w opinie medyczne.
9.  Trzy Świadectwa Jakości Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w Warszawie.
10. Wpis rejestracyjny w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych,
     Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.


        Efekty terapeutyczne i opinie użytkowników, jakie docierają do nas z różnych stron Polski potwierdzają słuszność przyjętych założeń i restrykcji ekologicznych. W wyniku stosowania biomagnetostymulacji (akupresury magnetycznej) w wydaniu firmy "Butterfly-Biomagnetic" szybko ustępują zadawnione bóle i obrzęki. Poprawia się zakres ruchomości, ukrwienie i elastyczność zmienionych chorobowo stawów. Polepsza się zdrowie i samopoczucie pacjentów, którzy uzyskując ewidentną poprawę, w obrębie narządu ruchu, nierzadko odrzucają laski i kule, polecając nasze produkty bliskim i znajomym.
        Mamy na to liczne dowody, potwierdzenia i opinie oraz wciąż nowych nabywców!

        Na życzenie Państwa przesyłamy dokumentację medyczną, potwierdzającą aspekt leczniczo rehabilitacyjny oraz katalogi, foldery i ulotki reklamowe także wskazujemy bibliografię z tego zakresu. Prowadzimy reklamę o zasięgu krajowym w wydawnictwach branży medyczno-rehabilitacyjnej i prozdrowotnej.

        Postulujemy jednolite ceny detaliczne na kraj.
Zamówienie handlowe, uprawniające do rabatu - od kwoty 350,- PLN.
Koszty przesyłki pokrywamy przy zamówieniu przewyższającym 500,- PLN.
Produkty sprzedajemy w sieci sklepów rehabilitacyjno - medycznych, aptekach, euroaptekach i sklepach "NATURA"


POSZUKUJEMY PRZEDSTAWICIELI HANDLOWYCH NA TERENIE POLSKI ZACHODNIEJ I POŁUDNIOWEJ.


Produkty "Butterfly"miękkie jak motyl, przyjazne środowisku, usuwają ból i jego przyczynę!
powrót do menu

Kryształowa Kula Dyplom z dedykacją Anny Marii Jopek dyplom dyplom Drzewko życia Złote Logo Rehabilitacji Polskiej Nazwa nagrody/ wyróżnienia Nazwa nagrody/ wyróżnienia Nazwa nagrody/ wyróżnienia dyplom Nazwa nagrody/ wyróżnienia Nazwa nagrody/ wyróżnienia Nazwa nagrody/ wyróżnienia